Online eğitime geçilecek mi? Yeniden kapanma olacak ve online eğitim tekrar başlayacak mı? Pek çok öğrencinin gündemini meşgul eden bu sorular, özellikle Pirola varyantının görülmeye başlamasından sonra sıklıkla dile getirilir oldu. Online eğitime geçilecek mi? Online eğitim gelecek mi? Online eğitim gelir mi? Eğitim online mı olacak? Tüm bu sorularınıza cevap verelim.

Bilim insanlarının bulaşıcı olduğunu ifade ettiği Pirola varyantı yoğun bir endişeyi beraberinde getirirken, yakın süreçte eğitim sisteminin bundan etkilenip etkilenmeyeceği tartışılıyor. İlerlet Online Eğitim Platformu olarak öğrencilerimizin eğitimlerini sürdürmeleri için gereken online kaynakların tamamını eğitim paketlerimize dahil ederek en iyi online eğitimin verilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Online eğitimin pek çok önemli avantajı ve hem öğrenci, hem de öğretmenlere sunduğu çeşitli imkânlar olmasına rağmen, yüz yüze eğitimin sağladığı faydaları da yabana atmamak gerekiyor. Bu iki eğitim modelinin ilerleyen süreçte nasıl değişiklikler geçireceği, uygulamada ne tür farklılıklarla karşılaşacağımız ise merak konusu olmayı sürdürüyor.

Online Eğitime Geçilecek mi? Online Eğitim Geri mi Geliyor?

Online eğitime geçilecek mi? Bilindiği üzere; Coronavirüs nedeniyle dünya genelinde pandemi süreci başladı ve bu, hayatımızın her alanını bir şekilde etkilemeyi başardı. Tabii ki eğitim de bundan nasibini aldı.

Virüsün yayılma hızını düşürmek ve daha fazla kişinin enfekte olmasını önlemek için alınan tedbirler arasında, uzaktan eğitim sistemine geçmek de vardı. Bu doğrultuda okulların kapatılmasına karar verildi ve yüz yüze eğitimin yerini çevrimiçi eğitim aldı.

Böylelikle eğitimde dijitalleşme öne çıktı. Öğretmenler internet üzerinden ders işlemeye başladılar ve sınavlar da yine online sistem üzerinden yapıldı.

Aşılanma ve uygulanan diğer önlemler Coronavirüs salgınının kontrol altına alınmasında etkili olunca, peyderpey normalleşme sürecine geçildi. Bununla beraber online eğitim yine, yerini yüz yüze eğitime bıraktı.

Peki; yeni varyant kapıdayken, acaba tekrar online eğitim gelecek mi? Bununla ilgili net bir şey söylememiz mümkün değil. Şu an için; okulların yeniden kapatılması ve zorunlu çevrimiçi eğitim sistemine geri dönülmesi, çok uzak bir ihtimâl olarak görünüyor.

Fakat online eğitimin zaten hayatımızdan büsbütün çıkmadığını ve hiçbir zaman da çıkamayacağını unutmamak önem taşıyor.

Çünkü dijital çağın gerekliliklerinden biri olarak uzaktan eğitim; sadece ortaokul, lise ve üniversiteli öğrencileri değil, herhangi bir konuda kendini biraz daha geliştirmek veya uzmanlaşmak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor.

Örneğin; finans veya kişisel gelişim alanında yüksek bilgi seviyesine ulaşmayı hedefleyenler, bu alandaki online eğitimlere katılarak kendini geliştirme şansı buluyor.

Şimdi tüm ülke genelinde online eğitim sistemi uygulanmıyor ve yüz yüze eğitimler eskisi gibi devam ediyor olmasına rağmen, isteyen bütün öğrenciler online eğitimin avantajlarından en iyi şekilde yararlanmayı sürdürebiliyor.

Türkiye’nin en iyi online eğitim platformu olma hedefiyle yola çıkan ve bunu kusursuz kalitesiyle başaran İlerlet, bilgi ve teknolojinin mükemmel uyumunu bütün faaliyetlerine yansıtıyor.

YKS geri sayım sürecinde yoğun bir çalışmayla sınava hazırlanmayı planlayanlar, İlerlet.com’un online eğitim paketlerinden faydalanmayı seçiyor. Yine; LGS sınavı için güncel ve zengin muhtevalı kaynak arayışında olanlar, sınava tastamam bir şekilde hazırlanmayı arzu edenler, çözümü İlerlet.com’da buluyor.

Online Eğitimde Farkın Adresi: İlerlet.com

Her öğrencinin şahsına münhasır olduğuna inanan İlerlet, bu itibarla tüm öğrencilere birebir ve yoğun ilgi gösteriyor. Herkesin kendini platformun tek üyesi gibi özel hissetmesini sağlayan uzman eğitimcilerimiz öğrencilerinin her birine; onların yetenekleri, akademik düzeyi ve ilgi alanları doğrultusunda kapsamlı bir program hazırlıyor.

Öte yandan renkli bir kaynak ve eğitim materyali havuzuna sahip olan İlerlet; en son müfredata uygun soru bankaları, güncel ders videoları, YKS ve LGS denemeleri gibi pek çok imkânı bünyesinde topluyor.

Online eğitim gelecek mi? Yeniden kapanma sürecine girecek miyiz ve online eğitim tekrar başlayacak mı? Ya da ilerleyen süreçte yüz yüze eğitimin yerini tamamıyla uzaktan eğitim mi alacak? Bunların yanıtı henüz belli değil.

Fakat son derece belirgin olan bir şey var ki: Zamandan ve mekândan bağımsız, rahat ve özgürce, üstelik tam donanımlı bir şekilde öğrenmenin, sınava hazırlanmanın, istenilen tüm bilgilere ulaşmanın yolu online eğitimden geçiyor.

Siz de o yolu sağlam adımlarla yürümek istiyorsanız, İlerlet.com ailesine katılmakta geç kalmayın!