Soru: Hocam öğrencilerin matematik dersinden çektiği nedir?

Gökhan Hoca: Matematik dersinden öğrencinin çektiği problem, süreyi yönetememekten dolayı sorulara cevap veremiyor. Bir diğeri ise, sınavlar esnasında ÖSYM’nin soru sorma şeklini şu anda anlayamıyor. Bizler de öğrencilerimize bunu öğretmeye çalışıyoruz.

Soru: Bizimle çalışan öğrencilerimizin bunu aşmaları için biz neler yapıyoruz?

Gökhan Hoca: Konuyu izah ederken teorik izah etmiyoruz. Her işlemin ve her konunun tanımını açıklayarak anlatıyoruz yani nedenleriyle anlatıyoruz ki öğrenci yeni nesil soruyu anlayabilsin.

Soru: Öğrencilerimiz genellikle hangi soru tiplerinde yanlış yapıyorlar?

Gökhan Hoca: Genellikle temel cebir konularımızda öğrenciler artık ısındı. 2018’den itibaren gerek MEB  gerekse ÖSYM öğrencilerimizi ısındırdı. Ama hala problemlerde ve sayısal mantıklı yaklaşımı olan sorularda problemler yaşıyoruz. Biz de konuyu anlattıktan sonra oralara yoğunlaşarak bu sıkıntıyı gidermeye çalışıyoruz.

Soru: Öğrencilere sınavlara hazırlanırken tavsiyeleriniz nelerdir?

Gökhan Hoca: Bu konuda en şiddetli tavsiyem, öğrenci arkadaşlarım için ÖSYM’yi tanıyamayan sınavı kazanamaz. Tüm öğrencilere tavsiyem ÖSYM’yi mutlaka çok iyi tanısınlar, çapraz sınavları da çözsünler. Yani TYT sınavına hazırlanan bir öğrenci sadece TYT sınavını değil, ALES sınavını da KPSS sınavını da çözsün ve ÖSYM’yi bir tanısın.