LGS hazırlık kursları, kişiselleştirilmiş çalışma planlarıyla öğrencilerin kendi yetenek ve ihtiyaçları doğrultusunda sınava hazırlanmalarını sağlayan bir eğitim uygulamasıdır. Liseye geçiş yapacak olanların gerek lise hayatını kolaylaştıracak, gerekse üniversiteye hazırlanmalarına yardım edecek bu kurslar, öğrencilere okul eğitimi haricinde ek bir destek niteliğindedir. 2024 LGS hazırlık kurslarımız ile online olarak sınava hazırlanabilirsiniz.

İyi bir lise şüphesiz iyi bir üniversitenin kapılarını aralayacağı için Liselere Geçiş Sınavı’nda yüksek bir derece elde edilmesi oldukça önemlidir. Liseye hazırlanmak bir yandan üniversite sınavının tabanını oluşturmak anlamına gelir. Eğitim-öğrenim hayatının dönüm noktası durumunda olan Liseye Geçiş Sınavı ve 4 yıllık lise dönemi, ilerleyen süreç için son derece mühimdir.

İşte bunu çok iyi bilen İlerlet.com, profesyonel LGS hazırlık kursları ile öğrencilerin bu alandaki ihtiyaçlarına hitap eder. Kişilerin geleceğini doğru bir şekilde inşa etmesine yardımcı olma ve onlara nitelikli bir eğitim desteği sunma hedefiyle kurulan İlerlet, LGS ve YKS için tercih edebileceğiniz en zengin ve güvenilir platform olarak daima yanınızdadır.

LGS Hazırlık Kursu Nedir?

LGS (Liselere Geçiş Sınavı) hazırlık kursları, Türkiye'de ortaokul öğrencilerinin liseye geçişinde kullanılan bir sınav olan LGS'ye hazırlanmak isteyen öğrencilere destek olmak amacıyla düzenlenen kurslardır. Bu kurslar, öğrencilere sınavın içeriğini ve soru tarzlarını anlatarak, onları sınavın gerekliliklerine hazırlamayı hedefler.

LGS hazırlık kursları genellikle özel öğretim kurumları, etüt merkezleri veya özel öğretmenler tarafından sunulur. Bu kurslar, genellikle sınavda yer alan temel dersler olan Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler ve yabancı dil gibi konuları kapsar.

Kurslar genellikle sınav stratejileri, test çözme teknikleri, soru analizi, deneme sınavları ve konu tekrarları gibi unsurları içerir. Ayrıca, öğrencilerin motivasyonlarını artırmak, sınav kaygısını yönetmek ve zaman yönetimi becerilerini geliştirmek gibi konular da kursların içeriğine dahil edilebilir.

LGS hazırlık kurslarının amacı, öğrencilerin sınavda başarılı olmalarını sağlamak için onlara rehberlik etmek ve ihtiyaçlarına yönelik destek sunmaktır. Ancak, sınavlara hazırlık sürecinde kurslar tek başına yeterli olmayabilir. Öğrencilerin düzenli çalışma alışkanlıkları geliştirmesi, eksikliklerini belirlemesi ve onlara uygun kaynaklarla çalışması da önemlidir.

LGS kursları; Liselere Geçiş Sınavı’na girecek kişilerin başarı sağlayabilmeleri amacıyla özel olarak tasarlanan eğitim programlarıdır. Öğrencilerin okul başarısını artırmalarına da yardım eden bu kurslar, sınav sürecine adaptasyonu kolaylaştırır. Soru çözüm teknikleri, sınav stratejileri, zamanı etkili kullanma yöntemleri ve benzeri konularda öğrencilerin detaylı olarak bilgilenmesini sağlar.

Öte yandan kurslarda; sınava çalışırken öğrencilerin çok işine yarayacak ezber yapma teknikleri ve düşünceyi geliştirme yolları gibi altın kurallar da öğretilir. Böylece kişiler hangi konulara öncelik vermesi, neye nasıl çalışması gerektiğini bilir ve bu yönde hareket ederek daha üstün bir performans sergiler.

2024 LGS Hazırlık Kursları Neden Avantajlı?

Temel konulardan başlayarak zor olanlara doğru adım adım ilerleyen LGS hazırlık kursları 2024 yılındaki sınava kademeli şekilde hazırlanmayı sağlar.

Yani öğrenciler her konuyu özümseyerek, sindirerek öğrenme şansı elde eder. Böylelikle bilgiler -deyim yerindeyse- suya değil taşa yazmış gibi kalıcı olur. Öğrenci sadece ezber yaparak, klasik ve sıkıcı bir anlayışla değil; hem bilgileri hafızasına nakış misali işleyerek, hem de eğlenerek öğrenir.

Bu doğrultuda LGS’ye hazırlık kursları avantajları şöyle sıralanabilir:

 1. Öğrencinin Liseye Geçiş Sınavı’na vaktinde, eksiksiz hazırlanmasını mümkün kılar. Herkes kendi seviyesine uygun programlar yardımıyla sınava etkin ve tam donanımlı şekilde çalışır. Bu ise üniversite ve kariyer hedeflerine ulaşmayı kolaylaştırır.
 2. Özgüveni artırır, akademik becerileri geliştirir ve öğrencinin kendini daha iyi ifade etmesine katkıda bulunur.
 3. Düzenli, disiplinli, sistematik çalışma alışkanlığı kazandırır. Zaman yönetimini öğretir.
 4. Kişilerin bakış açısını genişletir, değişik soru tiplerine ve formatlarına aşina olmalarına imkan tanıyarak başarı şansını artırır.
 5. Öğrenciler arasındaki tatlı ve heyecanlı rekabeti artırmak suretiyle onları daha fazla öğrenmeye, beraber çalışmaya teşvik eder. Bu ise işbirliği, yardımlaşma, dayanışma gibi güzel hasletlerin; merak duygusunun, araştırma isteğinin gelişmesiyle sonuçlanır.
 6. Öğrencilerin motivasyonunu yükseltir, sınav korkusunu yenmelerine ve sınav stresiyle mücadele etmelerine yardımcı olur.
 7. Diğer taraftan LGS’ye hazırlık kursu sayesinde öğrenciler eksikliklerini görme ve bunları telafi etme, daha fazla kaynaktan yararlanma, yeni soru tipleriyle tanışma olanağı bulur.
 8. Rehberlik ve danışmanlık hizmetleri kapsamında öğrencilerle birebir ilgilenilerek sınav başarısını olumsuz etkileyecek sorunlar tespit edilir ve bunların üstesinden gelmeleri için öneriler sunulur. Veliler öğrencilerin ilerleme durumu hakkında aşama aşama bilgilendirilir ve böylelikle sürece onların da aktif katılması sağlanır. Öğretmenler velilere kılavuzluk ederek öğrenciye sınav sürecinde nasıl destek olunması gerektiğine ilişkin tavsiyelerde bulunur. Bu ise veli-öğrenci arasındaki ilişkiyi güçlendirir.

LGS Hazırlık Kursu Programları 2024

Bu kurslar; sınavda öğrencilerin sorumlu olduğu derslere ait konu anlatımlarını, soru çözümlerini ve ek çalışma planlarını kapsar. Söz konusu dersler ise şunlardır:

 1. Fen Bilimleri,
 2. Matematik,
 3. Türkçe,
 4. Din Kültürü,
 5. İngilizce,
 6. İnkılap Tarihi.

Güncel soru bankalarından faydalanılan LGS kurslarında öğrenciler son müfredata ve sınav sistemindeki yeniliklere göre eğitim alır.

Ek etütler ve deneme sınavları da 2024 LGS hazırlık kursları için olmazsa olmazdır. Bu sınavlar öğrencilere kendi kendini test etme fırsatı verir, yapılan çalışmaların verimliliğini ölçmeye ve geliştirilmesi gereken yönlere daha iyi odaklanmaya yardımcıdır.

Kısaca bu kurslarda öğrenciler, zengin kaynaklarla ve profesyonel yöntemlerle desteklenir. Böylelikle bir yandan teorik bilgilerini pekiştirirken, diğer taraftan da pratik yapma imkanına erişirler.

Motivasyonu Artırmaya Yönelik Hizmetler:

Tabii ki LGS kurslarının yoğun programı yalnız ders çalışma, soru çözme ve deneme sınavları üzerine kurulu değildir. Eğitimciler öğrencilerin moralini yüksek tutmak ve sınav kaygısıyla başa çıkmalarına destek olmak amacıyla motivasyon artırıcı faaliyetleri de ihmal etmez.

Bu çerçevede, LGS kurslarının gerçekleştirdiği bazı ders dışı aktiviteler şöyle özetlenebilir:

 1. Kişilerin yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre kulüp etkinlikleri,
 2. Öğrencilerin sınav başarısına göre ödüllendirilmesi,
 3. Öğrenci koçluğu hizmetleri,
 4. Kurs gezileri, piknik vb. açık hava etkinlikleri

Online LGS Hazırlık Kursları

Zaman ve mekân sınırlamalarını ortadan kaldıran internetin sunduğu bu avantaj, eğitim alanında da kendini gösteriyor. Kişilerin mesafelere bağlı kalmadan, istediği vakitte ve dilediği yerde öğrenim görmesine imkân veren dijital eğitim paketleri, okulu öğrencilerin sadece bir tık uzağına getiriyor.

Zorlu ve kritik bir aşama olan LGS’ye hazırlık, İlerlet.com bünyesindeki online kurslarla son derece keyifli ve kolay bir sürece dönüşüyor. Pratik bir arayüze sahip olan platformumuzda aradığınız kaynağı bulmanız yalnızca birkaç saniyenizi alacaktır.

Geniş kapsamlı içeriği ve uzman eğitimcileriyle İlerlet, 2024 online LGS hazırlık kursu arayışının en iyi çözüm noktasıdır.

Bu kapsamda İlerlet.com’un sunduğu bazı olanaklar şöyle sıralanabilir:

 1. Dev soru havuzu (Tam 650 bini aşkın soru içerir. Tam eğitim modeline uygundur ve yapay zeka desteğiyle, inovatif bir anlayış çerçevesinde, ünlü yayınevlerinin eserlerinden faydalanılarak tasarlanmıştır.),
 2. Yeni nesil soru bankaları,
 3. Yüksek çözünürlüklü, detaylı videolarla konu anlatımları ve soru çözümleri,
 4. İnteraktif eğitim materyalleri,
 5. Canlı yayınlar,
 6. Farklı zorluk düzeylerinde binlerce deneme sınavı,
 7. Adrese teslim basılı yayınlar, LGS setleri,
 8. Konu ve ünite bazlı gelişim izleme, ödev ve sınav takibi,
 9. Profesyonel rehberlik.

2024 LGS Hazırlık Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlandırma; seçilen kursa, yapılan haftalık program, ders saati, sunulan ek olanaklar gibi faktörlere göre değişir. Her kurumun farklı bir ücretlendirme politikası olduğu için talep ve beklentilerinizi iyice anlamadan net bir bilgi vermemiz yanlış olacaktır.

Ancak avantajlı 2024 LGS hazırlık kurs fiyatları için bizimle iletişime geçebilir, şimdiden kayıt yaptırarak cazip tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.

En İyi Ankara LGS Hazırlık Kursu

Ankara gibi büyük ve gelişmiş bir şehirde 2024 LGS hazırlık kursları bulmak hiç zor değildir. Ne var ki, bu kadar seçenek arasından en doğru olanı bulmak kolay olmayabilir.

Velileri ve öğrencileri alternatifler arasında boğulmaktan kurtaran İlerlet, sınav için ihtiyaç duyulan tüm materyalleri ve kesintisiz uzman desteğini parmaklarınızın ucuna getirir.

‘Her öğrenci özeldir.’ Anlayışını benimseyen İlerlet.com, bu kapsamda bireysel çalışma programlarıyla kurs katılımcılarına kendini değerli hissettirir.

Bünyesinde canlı yayınlardan videolu konu anlatımlarına ve soru çözümlerine kadar bütün dijital imkanları toplamış olan İlerlet, en iyi LGS online hazırlık kursu arayanların doğru adresidir.

Siz de bu ayrıcalıklardan faydalanmak istiyorsanız; modern eğitim yöntemleri ve yeni nesil müfredat ışığında hazırlanmış zengin içerikli eğitim paketlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, LGS hazırlık kursları öğrencilere sınavda başarılı olmaları için gerekli bilgi, strateji ve motivasyonu sağlayan kurslardır. Ancak, her öğrencinin ihtiyaçları farklı olabilir, bu nedenle kurs seçiminde dikkatli olmak ve kişisel çalışma alışkanlıklarını da geliştirmek önemlidir.