TYT hazırlık süreci, eğitim hayatını prestijli bir üniversitede ve istediği bölümde sürdürmek isteyen herkes için hayati önem arz ediyor. Sınavın ilk oturumu TYT’de 9. Ve 10. Sınıf konularından sorumlu tutulan öğrenciler, ikinci oturum olan AYT’de ise 11. Ve 12. Sınıf konularının muhatabı oluyor.

Dolayısıyla genel olarak YKS konu kapsamının son derece geniş olduğunu, ayrıca Geometri ve Matematik gibi bazı derslerin de öğrencileri ekstra zorladığını unutmamak gerekiyor. Tüm bunlarla başa çıkmanın; hiçbirini aceleye getirmeden, özümseyerek çalışmanın yolu ise TYT hazırlık kurslarından geçiyor.

TYT Hazırlık

TYT hazırlık, üniversiteye girişin ilk aşaması olan Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) hazırlanmak için yapılan çalışmaları ifade eder. TYT hazırlık, adayların sınavda başarılı olabilmeleri için gerekli olan konuları öğrenmeleri, soru çözme becerilerini geliştirmeleri, sınav stratejileri oluşturmaları, sınav kaygısıyla baş etmeleri ve sınav motivasyonlarını artırmaları gibi amaçlarla yapılır.

TYT hazırlık için şu unsurlar önemlidir:

 • TYT hazırlık programı: TYT hazırlık programı, adayların sınav tarihine göre geriye doğru bir çalışma planı yapmaları, her gün ne kadar çalışacaklarını, hangi konulara odaklanacaklarını, hangi kaynakları kullanacaklarını, ne zaman mola vereceklerini belirlemeleri anlamına gelir. TYT hazırlık programı, adayların kendilerine uygun şekilde düzenlemeleri, ama aynı zamanda gerçekçi ve esnek olmaları, çalışma programını takip etmeleri, ama gerektiğinde değişiklik yapmaktan çekinmemeleri gereken bir araçtır.

 • TYT hazırlık kursları: TYT hazırlık kursları, adayların sınav konularını öğrenmeleri, soru çözmeleri, eksiklerini gidermeleri, rehberlik alabilmeleri için katılabilecekleri eğitim kurumlarıdır. TYT hazırlık kursları, yüz yüze veya online olarak verilebilir.

 • TYT hazırlık konuları: TYT hazırlık konuları, sınavda sorulacak olan Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri alanlarındaki konuları ifade eder. TYT hazırlık konuları, ÖSYM tarafından belirlenen ve her yıl güncellenen müfredata göre değişebilir. TYT hazırlık konuları, adayların eksiksiz ve sistematik bir şekilde öğrenmeleri, tekrar etmeleri, test çözmeleri gereken bir unsurdur.

 • TYT hazırlık soruları: TYT hazırlık soruları, adayların sınavda karşılaşabilecekleri soru tiplerine alışmaları, soru çözme becerilerini geliştirmeleri, zaman yönetimini öğrenmeleri, sınav stratejileri oluşturmaları için çözebilecekleri soruları ifade eder. TYT hazırlık soruları, ÖSYM tarafından yayınlanan örnek sorular, çıkmış sorular, deneme sınavları, dershane soruları, yayınevi soruları, internet soruları gibi farklı kaynaklardan temin edilebilir. TYT hazırlık soruları, adayların düzenli ve çeşitli bir şekilde çözmeleri, cevap anahtarlarını ve çözümlerini kontrol etmeleri, yanlış yaptıkları veya zorlandıkları soruları not etmeleri, tekrar çalışmaları gereken bir unsurdur .

TYT Hazırlık Kursları

Hem birebir, hem grup hâlinde eğitim formatlarını bir araya getiren TYT hazırlık kursları, farklı seviyelere özel programlar doğrultusunda şekilleniyor. Güncel müfredat göz önünde bulundurularak, öğrencilerin zamanı verimli kullanmasını ve efektif çalışmasını sağlama hedefleriyle hayata geçirilen bu hizmetler, hem yüz yüze hem de online ortamda sunuluyor.

Öğrencilerin bireysel farklılıkları, tercihleri, yetenekleri, ilgi alanları ve hedefleri dikkate alınarak kişiye özel kurgulanan hazırlık programları, herkesin kendi hızında ve kendine daha uygun gelen yöntemlerle öğrenmesine imkan tanıyor.

Ülkemizin en çok tercih edilen dijital eğitim platformlarından biri olarak İlerlet.com ise; profesyonel eğitimciler, zengin kaynak arşivi, motivasyonel etkinlikler ve dahası ile TYT AYT hazırlık kurslarıarayışına cevap veriyor.

Öğrencilerin neye nasıl çalışması, hangi konulara öncelik vermesi gibi hususlara tüm yönleriyle vakıf uzmanlarımız; hem tam donanımlı bir rehber, hem de sınav sürecinin zorluklarıyla başa çıkmayı kolaylaştıran bir yol arkadaşı olarak destek sunuyor.

Temel konulardan başlayıp zor olanlara doğru aşama aşama ilerleyen TYT hazırlık kursu, öğrencilerin emin adımlarla yol almalarını ve sınava sistemli, disiplinli, kademeli şekilde hazırlanmalarını mümkün kılıyor. Bu noktada üniversite adaylarının yalnızca YKS performansına odaklanmayan eğitimcilerimiz, ayrıca onların okul başarısını yükseltmeyi de amaçlıyor.

Siz de; YKS hazırlık süreçlerinde en iyi kaynaklarla, uzman eğitimciler eşliğinde, hiçbir ânınızı boşa harcamadan, planlı ve keyifli bir şekilde hazırlanmak istiyorsanız, hemen İlerlet.com platformunda yerinizi alabilirsiniz.

Önerilen İçerik: LGS hazırlık

TYT Hazırlık Programı

Klasik ve ezberci bir anlayış yerine pratik yapma ve konuyu özümseme odaklı, yenilikçi bakış açısıyla oluşturulan YKS hazırlık programı, kişiye özgü farklılıklar içeriyor. Adayların sıkılarak değil eğlenerek öğrenmesini ve bilgiyi kalıcı hale getirmeyi hedefleyen bu programlar, her öğrenciye yönelik detaylı analiz ve değerlendirme sürecinin bir ürünü olarak hayata geçiriliyor.

Her kıyafetin her bedene uymaması, her ilacın her hastaya iyi gelmemesi gibi; her öğrenme yönteminin de tüm öğrencilere fayda sağlamayacağını unutmayan uzmanlarımız, İlerlet.com platformunun her bir üyesiyle özel olarak ilgileniyor. Adaylara sınav sürecinin her aşamasında kendilerini ayrıcalıklı hissettiren İlerlet; odağına yüksek kaliteli, nitelikli ve profesyonel hizmet anlayışını yerleştirerek, herkes için üstün başarıyı gaye ediniyor.

TYT Hazırlık Soruları

Önceden çıkmış sorular ile benzer nitelik taşıyan ve son müfredata göre oluşturulan TYT hazırlık soruları; kişilere, bilgisini en iyi şekilde test etme ve eksiklerinin farkına varma imkanı veriyor. Farklı soru tiplerine aşina olabilmeyi mümkün kılanTYT ve AYT örnek sorular sayesinde öğrenciler, çözüme daha kestirme yoldan ulaşmayı ve zamanı daha iyi kullanmayı öğreniyor.

İlerlet bünyesindeki YKS paketlerinin zengin muhtevasında da büyük bir yer tutan YKS örnek sorular ve denemeler, tüm dersleri kapsıyor ve her türlü soru formatını içerecek şekilde çeşitlilik gösteriyor.

Siz de; TYT AYT hazırlık soruları, onlarca TYT ve AYT deneme sınavı yardımıyla sınava hazırlık sürecinizi daha verimli kılabilirsiniz.

TYT Hazırlık Kitapları

Tüm Eşit Ağırlık, Sözel ve Sayısal alan öğrencilerinin kaynak gereksinimine yanıt veren TYT hazırlık kitapları, YKS’de çıkacak konuların her birini okul ders kitaplarından çok daha ayrıntılı ve eğlenceli şekilde ele alıyor. Konu anlatımı ve soru bankası formatlarını ortak paydada buluşturan TYT hazırlık kitap setleri ise, öğrencilerin bir taşla iki kuş vurmasını sağlıyor.

Türkiye’nin seçkin online eğitim platformu İlerlet.com ise en iyi yayınevlerinin TYT AYT hazırlık kitaplarını, bir tık ile öğrencilerin istifadesine sunuyor. Konu anlatım kitapları ve soru bankalarının yanı sıra; pek çok DAF (Ders Anlatım Föyü) de, İlerlet üyelerinin yararlanabileceği eğitim materyalleri arasında bulunuyor.

TYT Hazırlık Seti

Farklı branş öğretmenlerinden online ders almaya imkan tanıyan canlı yayınlar, videolu dersler, basılı kitaplar, deneme sınavları, örnek sorular başta olmak üzere ihtiyacınız olacak ne varsa,TYT hazırlık seti ile parmaklarınızın ucunda!

Detaylı konu anlatımlarından bol örnekli soru çözümlerine, en kaliteli yayınevlerinin eserlerinden birebir YKS koçluk ve gelişim takibi hizmetine varıncaya dek, sınav sürecinin önemli bir parçası durumundaki her şey bu setlerde bir araya geliyor.

Renkli içeriği sayesinde öğrencilerin başka bir kaynak aramasına gerek bırakmayan İlerlet.com TYT hazırlık setleri, başlıca şu eğitim materyallerinden ve eşsiz ayrıcalıklardan oluşuyor:

 1. Adrese teslim basılı yayınlar,
 2. Canlı derslerin kayıtlarına yıl boyu sınırsız erişim,
 3. Tüm konularda ve sınıf seviyelerinde 7500’den fazla, 300 saati aşan konu anlatım videoları,
 4. Tam 19 yayınevinin yapay zeka destekli, ortak dijital soru havuzuna ulaşma fırsatı,
 5. Aylık kurumsal denemeler ve periyodik konu tarama sınavları,
 6. Birebir rehberlik sistemi, konu ve ünite bazlı gelişim takibi,
 7. Mobil uygulama desteği ile tüm bu imkanlara her an, her yerden ulaşım sağlama fırsatı.

Öyleyse; TYT hazırlık seti kapsamında sunulan bu olanaklara kavuşmak için, İlerlet.com platformunun bir parçası olmakta geç kalmayın!