Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Siz de bu soruyu duyduğu zaman -tabiri câizse- tüyleri diken diken olanlardan mısınız? Yoksa; ‘okuluma kavuşmak için sabırsızlanıyorum.’ Diyenlerden mi?

Eğer ikinci gruptaysanız, sizi tebrik etmek gerek. Zira okul sevdalısı olmak her öğrencinin sahip olduğu bir özellik değil. Bunun temel nedeni ise derslerin zor gelmesi, motivasyon eksikliği ve bundan kaynaklı başarısızlık. Oysa hangi derse ne zaman ve nasıl çalışacağını bilen, önceliklerini belirleyip doğru bir planlamayla hareket eden öğrenciler, okul fobisi ve aşırı sınav kaygısı yaşamıyor.

Ülkemizin bir numaralı dijital eğitim portalı İlerlet.com ise tam da bunun için profesyonel destek sunuyor. Hem eğitim-öğretim yılı boyunca hem de yaz tatilinde öğrencilerin tercih sebebi platformumuz; bilgiyi en pratik ve eğlenceli yollarla edinme, belirlenen hedeflere etkili yöntemlerle ulaşma imkânı tanıyor.

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı 2024? – Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okulların açılmasına kaç gün kaldı 2024?Yaz tatilinde bolca dinlenme fırsatı bulan öğrenciler, yeni yıla daha zinde bir başlangıç yapma şansı yakalıyor. Yenilenmiş bir beden, deşarj olmuş zihin sayesinde koca bir seneyi enerjik, motive olmuş, dinamik bir şekilde karşılamak mümkün oluyor.

Fakat bunun yanı sıra öğrenciler; okuldan uzak kaldığı süre boyunca, eski öğrendiklerini unutma tehlikesiyle de karşı karşıya. Yeni bir sınıfa geçerken önceki sınıfta edindiğiniz bilgileri unutmak, bu nedenle bir adım geride başlamak istemiyorsanız, yaz tatilinde de okul ile bağınızı koparmamanız gerekiyor.

Haydi yazın ilk günleri neyse de, sonrasında tatil ve eğlence ile aranızdaki mesafeyi iyi ayarlamanız önem taşıyor. Okul henüz yeni bittiği için biraz soluklanmak istediniz ve dersleri, sınavları rafa kaldırdınız diyelim. Ancak arayı çok açmamalı, tatilin rehavetine kapılmayıp okulu büsbütün unutmamalısınız.

Bu yüzden; okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunun cevabını online sayacımız üzerinden öğrenip, yaz tatilinin son haftalarını iyi değerlendirmeye çalışmalısınız.

Hele ki 2024 LGS sonuçları veya 2024 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Diye bekleyen adaylardan biriyseniz, okullar açılmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler var demek. Tabii ki bunların başında doğru bir tercih listesi oluşturmak geliyor.

Zira iyi bir liseye ya da üniversiteye yerleşmek isteyenlerin tercih yaparken dikkat edilecek hususları bilmesi, bu süreci profesyonel destek eşliğinde yürütmesi oldukça mühim. LGS ve YKS tercih danışmanlığı ile öğrencilere yol gösteren İlerlet.com, nokta atışı tercihler yaparak nitelikli bir eğitim kurumuna girmeyi hedefleyenlere yardım ediyor.

Detaylı analizleri ve isabetli yönlendirmeleriyle adayların kılavuzu olan tercih danışmanlarımız, hedeflerinize doğru sağlam adımlarla yürümeniz için elinden geleni yapmaya hazır!

Bu Yıl Okullar Ne Zaman Açılacak? – Okulun Açılmasına Kaç Gün Var?

Gerek veliler, gerekse öğretmen ve öğrenciler için büyük bir anlam ifade eden bu soru, yeni mutluluk ve heyecanlara kapı aralıyor. Okulun açılmasına ne kadar var? İlk ders zili ne zaman çalacak? Diye düşünen öğrenciler; yaz mevsimiyle vedalaşıp okul sıralarına geri dönmek ve öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla hasret gidermek için gün sayıyor.

Özellikle yıl sonu YKS yahut LGS gibi mühim bir sınava girecek öğrenciler, -son sene kendileri için çok önemli olduğundan dolayı- okulların açılması nedeniyle ayrı bir duygu yoğunluğu yaşıyor.

Siz de; okulların açılmasına kaç gün var? Diye merak ediyorsanız, otomatik geri sayım aracımız vasıtasıyla bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününe kaç hafta, kaç gün, hatta kaç saat ve dakika kaldığını bile bu sayaç aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Tabii ki yaz tatili; ‘bana ayrılan sürenin sonuna gelmek üzereyiz.’ Derken, -deyim yerindeyse- kalan haklarınızı iyi değerlendirmeyi unutmamalısınız. Örneğin; yeni müfredata yabancılık çekmemek için, karşılaşacağınız konulara şimdiden bakmalısınız.

Eski konuları unutup yeni yılda ayrıca onlarla vakit kaybetmemek, arkadaşlarınızın gerisinde kalmamak adına tekrar yapmalı, önceki sınıfta öğrendiklerinizin üzerindeki tozları silkeleyip bilgilerinizi gün yüzüne çıkarmalısınız.

İşte bütün bunları hiç zorlanmadan gerçekleştirmek istiyorsanız İlerlet.com ailesinde yerinizi alabilir; eğitim hayatınızın basamaklarını rahat rahat, hızlı hızlı tırmanabilirsiniz.