fbpx

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

GENEL

İlerlet’in diğer çevrimiçi öğrenim programlarına kıyasla faydaları nelerdir?

İlerlet, mükemmel öğrenme deneyimleri sunan, küçük gruplar halinde, canlı, etkileşimli, çevrimiçi sınıflara odaklanır. Her öğretmen alanında uzman kişilerden seçilerek taranır, özgeçmişi kontrol edilir ve ekibimiz tarafından kaliteli eğitim standartları sağlanır. Bu yaklaşımla, öğrenciler, eğitmenler ve İlerlet topluluğu arasında yüksek derecede sosyal etkileşim sağlıyoruz. İlerlet, öğretmenler, konular ve öğrenciler söz konusu olduğunda benzersiz bir çeşitlilik sunar.

Örgün eğitim alıyoruz – yine de İlerlet’i kullanabilir miyim?

Kesinlikle! İlerlet, örgün eğitimin yanında destekleyici ve alternatif olarak her tür eğitim ihtiyacınızı karşılayacak program ve formatlar ile çok çeşitli öğrenciler ve aileler için tasarlanmıştır. Ailelerimizin çoğu, geleneksel okul saatleri dışında derslere katılmaktadır.

Çocuğumun özel ihtiyaçları var. İlerlet ona uygun bir platform mu?

İlerlet’de tüm yeteneklere sahip öğrencileri bekliyoruz. Eğitmenlerimiz, çeşitli yeteneklere ve özel ihtiyaçlara sahip çocuklara eğitim verme deneyimine sahiptir. Diğerleri ise buna açık olabilir. Beğendiğiniz bir sınıf varsa, bizimle doğrudan iletişime geçebilir ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına göre mevcut sınıflarda uygun bir yer olup olmadığına birlikte karar verebiliriz.

TEKNİK

Derslere katılmak için ne tür teknolojik cihazlara ihtiyacım var?

Canlı derslerimiz için, öğrencilerinizi seçtikleri cihazı kullanarak doğal öğrenme ortamlarına katılmaya teşvik ediyoruz. İlerlet, tüm büyük web tarayıcılarında çalışır ve canlı görüntülü toplantılar sistem üzerinden online olarak gerçekleşir. Derslere 15 dakika öncesinde katılarak ders ekranını deneyimleyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, canlı toplantılara dayanmayan ve bu nedenle online görüşme veya web kamerası ve mikrofon gerektirmeyen Esnek program ve dersler de sunuyoruz. Bu sınıflar, öğrencilere diğer öğrencilerle canlı olarak etkileşime girmeye gerek kalmadan kendi programlarına göre materyalle etkileşim kurma fırsatı sunar. Canlı etkileşim olmamasına rağmen, Esnek sınıflar, kullanıcılarımızın yazılı iletişim ve diğer görevler aracılığıyla İlerlet’den beklenen kaliteli etkileşimler elde etmesini sağlar.

Esnek sınıflarda, öğrenciler ve öğretmenler, önceden kaydedilmiş dersler, duyurular, ödevler ve diğer kaynakları içeren gönderileri kullanarak dersi eşzamansız olarak yürütür.

GÜVENLİK

Çocuklarım İlerlet’de güvende mi?

İlerlet’de çocuklarımızın güvenliği en büyük önceliğimizdir. Kaliteli eğitimi teşvik ederken, öğrenci ve ebeveyn güvenliğini ve mahremiyetini sağlayarak topluluğumuzu çeşitli şekillerde koruruz. Daha fazla bilgi edinmek için Çocuk emniyeti ve güvenliği başlıklı bildirimizi okumanızı tavsiye ederiz. Sorularınız varsa bize ulaşmaktan çekinmeyin, Destek ekibimiz her zaman yardıma hazırdır.

EĞİTİMLER

Verdiğiniz eğitimler için ne tür bir kalite kontrolü veya inceleme yapıyorsunuz?

Tüm öğretmenlerin mesleki geçmişini ve eğitimini gözden geçiriyor ve genç öğrencilerle paylaşmak istedikleri öğretmenlik deneyimi, ders vereceği konuda uzmanlığı veya eğitmeye dair benzersiz bir tutkuya sahip olması gibi kriterler arıyoruz. Herkese açık olarak listelenmeden önce her dersin, ekibimiz tarafından incelenip onaylanmak üzere, benzersiz içerik, öğrenme hedefleri, öğretmen uzmanlığı, sınıf deneyimi vb. konularda standartlarımızı karşılayıp karşılamadığına bakılır.

Yetişkinler derslerinizi alabilir mi?

İlerlet’de her yaş grubuna hitap edebilecek uygun dersler bulunmaktadır, öğrenmeye açık olmak aranan tek şarttır. Ancak öğrenci güvenliğini ve kaliteli eğitimi sağlamak için her ders için kabul edebilir bir yaş aralığı sınırlaması uygulanmaktadır. Bu yüzden ebeveyn gözetimi gerektiren dersler haricinde, çocukların aldığı derslere yetişkinler katılamayabilir. Öğrenciniz ders sırasında sizden daha aktif katılım veya denetime ihtiyaç duyuyorsa, lütfen ders öncesinde bizi bilgilendirmeye çalışın.

DERS İPTALİ VE İADE

Dersim neden ertelendi/iptal edildi?

Öncelikle dersinizin neden iptal edilmiş ya da ertelenmiş olabileceğine bakalım:

1) İlgili dersin sayfasında eğitmen tarafından verimliliği arttırmak amacıyla belirlenen minimum sayının altında katılım sağlandıysa, eğitmen dersi yeterli katılımın sağlanacağı başka bir tarihe ertelemek durumunda kalabilir. Bu durumda eğitmen derse kayıt yaptırmış olan öğrenci ve velilere dersin neden ertelendiği ve hangi tarihte yapılmasını planladığını duyurmakla yükümlüdür. Bildirimleri almak için lütfen sisteme kayıtlı güncel bir e-mail ve telefon numaranız bulunduğundan emin olun.

2) Teknik bir aksaklık, planlı olmayan ve/veya acil durumlar sebebiyle eğitmen derse katılamamış olabilir. Bu durumda eğitmen ya da ilerlet ekibi, mümkün olan en kısa süre içinde derse kayıt yaptıran öğrenci ve velilere gerekli açıklamayla birlikte geribildirimde bulunmakla yükümlüdür. Bu durumda ders öğrenciler için de mümkün olan bir sonraki tarihe ertelenir.

BİLDİRİMLER

Neden bildirim alıyorum?

İlerlet’te yalnızca ders saati yaklaşan görüşmeleri kaçırmamanız adına ve ders saati ve tarihinizde yapılan değişiklikler ya da eğitmenin katılımcılara özel olarak yaptığı duyurularla ve genel bilgilendirmeler ile alakalı bildirim alırsınız.

Bildirimler sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur ve sistemde kayıtlı bir e-mail adresiniz ve telefon numaranız olduğu taktirde size iletilir.

Çok fazla bildirim alıyorum. Bildirimleri nasıl iptal edebilirim?

İlerlet’te bildirimleri olabildiğince kendi içinde sınıflandırmaya ve gerekli olmadığı durumlarda size rahatsız etmemeye özen gösteriyoruz. Buna rağmen çok fazla bildirim aldığınızı düşünüyor ya da bildirim tercihlerinizde değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorsanız sisteme kayıtlı iletişim bilgilerini güncelleyebilir ya da Canlı Destek ve iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Dikkat! Bildirim almamayı tercih ettiğiniz taktirde, derslerinizle akalı planlı veya plansız gerçekleşen değişiklikleri, ertelenen ve iptal edilen dersleri, ders hakkında yapılan duyuruları takip etme konusunda sorumluluk tamamen size ait olacaktır.