Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

GENEL

İlerlet’in diğer çevrimiçi öğrenim programlarına kıyasla faydaları nelerdir?

İlerlet, mükemmel öğrenme deneyimleri sunan, küçük gruplar halinde, canlı, etkileşimli, çevrimiçi sınıflara odaklanır. Her öğretmen alanında uzman kişilerden seçilerek taranır, özgeçmişi kontrol edilir ve ekibimiz tarafından kaliteli eğitim standartları sağlanır. Bu yaklaşımla, öğrenciler, eğitmenler ve İlerlet topluluğu arasında yüksek derecede sosyal etkileşim sağlıyoruz. İlerlet, öğretmenler, konular ve öğrenciler söz konusu olduğunda benzersiz bir çeşitlilik sunar. Minecraft’tan yabancı dil derslerine, Origami’den programlama ve işaret diline kadar sıradışı konularda her zaman çocuklarınızın ilgi alanlarına uygun harika bir ders bulabilirsiniz.

Örgün eğitim alıyoruz – yine de İlerlet’I kullanabilir miyim?

Kesinlikle! İlerlet, örgün eğitimin yanında destekleyici ve alternatif olarak her tür eğitim ihtiyacınızı karşılayacak program ve formatlar ile çok çeşitli öğrenciler ve aileler için tasarlanmıştır. Ailelerimizin çoğu, geleneksel okul saatleri dışında derslere katılmaktadır.

Fiyatı ne kadar?

İlerlet’e katılmak ücretsizdir ve her sınıf, sınıf formatına, öğretmen tercihine ve genel İlerlet fiyatlandırma politikasına göre ayrı ayrı fiyatlandırılır.

Çocuğumun özel ihtiyaçları var. İlerlet ona uygun bir platform mu?

İlerlet’de tüm yeteneklere sahip öğrencileri bekliyoruz. Birçok eğitmenimiz, çeşitli yeteneklere ve özel ihtiyaçlara sahip çocuklara eğitim verme deneyimine sahiptir. Diğerleri ise buna açık olabilir. Beğendiğiniz bir sınıf varsa, bizimle doğrudan iletişime geçebilir ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına göre mevcut sınıflarda uygun bir yer olup olmadığına birlikte karar verebiliriz.

TEKNİK

Derslere katılmak için ne tür teknolojik cihazlara ihtiyacım var?

Canlı derslerimiz için, öğrencilerinizi seçtikleri cihazı kullanarak doğal öğrenme ortamlarına katılmaya teşvik ediyoruz. İlerlet, tüm büyük web tarayıcılarında çalışır ve canlı görüntülü toplantılar sistem üzerinden online olarak gerçekleşir. Derslere 15 dakika öncesinde katılarak ders ekranını deneyimleyebilirsiniz. Çalışan bir web kamerasına, mikrofona ve sağlam bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Bunlara ek olarak, canlı toplantılara dayanmayan ve bu nedenle online görüşme veya web kamerası ve mikrofon gerektirmeyen Esnek program ve dersler de sunuyoruz. Bu sınıflar, öğrencilere diğer öğrencilerle canlı olarak etkileşime girmeye gerek kalmadan kendi programlarına göre materyalle etkileşim kurma fırsatı sunar. Canlı etkileşim olmamasına rağmen, Esnek sınıflar, kullanıcılarımızın yazılı iletişim ve diğer görevler aracılığıyla İlerlet’den beklenen kaliteli etkileşimler elde etmesini sağlar.

Esnek sınıflarda, öğrenciler ve öğretmenler, önceden kaydedilmiş dersler, duyurular, ödevler ve diğer kaynakları içeren gönderileri kullanarak dersi eşzamansız olarak yürütür.

Çocuğum videosu / sesi etkinleştirilmeden sınıfa katılabilir mi?

Öğrencileri, daha etkileşimli ve sosyal bir sınıf deneyimi için sınıf boyunca ses / videoyu etkinleştirmeye teşvik etsek de bu zorunlu tutulmamaktadır. Ancak sınıf güvenliğini artırmak için, sınıfa katılan her öğrencinin gerçekten bir çocuk olduğunu doğrularız. Öğretmenin öğrencinizin kimliğini doğrulamasına olanak sağlamak için öğrencinizin ilk katılacağı dersler için en az bir kez video etkinleştirilmiş olarak bağlandığından emin olun. Bu, ilk ders görüşmesinin başında kısa bir video kontrolü şeklinde uygulanabilir, bunun ardından öğrenci isterse dersin geri kalanında video özelliğini kapatabilir. Herhangi bir nedenle videoyu etkinleştirmemeyi tercih ediyorsanız veya bir web kamerasına erişiminiz yoksa, dersten önce eğitmeni bilgilendirebilmemiz için bizimle lütfen iletişime geçin.

GÜVENLİK

Çocuklarım İlerlet’de güvende mi?

İlerlet’de çocuklarımızın güvenliği en büyük önceliğimizdir. Kaliteli eğitimi teşvik ederken, öğrenci ve ebeveyn güvenliğini ve mahremiyetini sağlayarak topluluğumuzu çeşitli şekillerde koruruz. Daha fazla bilgi edinmek için Çocuk emniyeti ve güvenliği başlıklı bildirimizi okumanızı tavsiye ederiz. Sorularınız varsa bize ulaşmaktan çekinmeyin, Destek ekibimiz her zaman yardıma hazırdır.

EĞİTİMLER

Verdiğiniz eğitimler için ne tür bir kalite kontrolü veya inceleme yapıyorsunuz?

Tüm öğretmenlerin mesleki geçmişini ve eğitimini gözden geçiriyor ve genç öğrencilerle paylaşmak istedikleri öğretmenlik deneyimi, ders vereceği konuda uzmanlığı veya eğitmeye dair benzersiz bir tutkuya sahip olması gibi kriterler arıyoruz. Herkese açık olarak listelenmeden önce her dersin, ekibimiz tarafından incelenip onaylanmak üzere, benzersiz içerik, öğrenme hedefleri, öğretmen uzmanlığı, sınıf deneyimi vb. konularda standartlarımızı karşılayıp karşılamadığına bakılır.

İlerlet hangi yaş gruplarına hitap ediyor ve ne tür bir eğitim programı sunuyor?

İlerlet, 3-18+ yaş arasındaki öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Eğitim programı, sitedeki dersler için çeşitlilik gösterir: Matematik gibi geleneksel eğitim programlardan, modern bir dans dersi veya Minecraft mimarisi gibi öğrencilerin heyecanlanabilecekleri konulara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Önceden belirlenmiş bir müfredatı veya herhangi bir yönetmeliği takip etmesek bile, örgün eğitimi destekleyici derslere de yer vermeye çalışıyoruz. Her dersin haftalık programını, öğrenme hedeflerini ve dersten elde etmeyi bekleyebileceğiniz deneyimleri ilgili dersin detay sayfasında bulabilirsiniz.

Yetişkinler derslerinizi alabilir mi?

İlerlet’de her yaş grubuna hitap edebilecek uygun dersler bulunmaktadır, öğrenmeye açık olmak aranan tek şarttır. Ancak öğrenci güvenliğini ve kaliteli eğitimi sağlamak için her ders için kabul edebilir bir yaş aralığı sınırlaması uygulanmaktadır. Bu yüzden ebeveyn gözetimi gerektiren dersler haricinde, çocukların aldığı derslere yetişkinler katılamayabilir. Öğrenciniz ders sırasında sizden daha aktif katılım veya denetime ihtiyaç duyuyorsa, lütfen ders öncesinde bizi bilgilendirmeye çalışın.

Ders mevcudu minimum kapasitesinin altındaysa, öğrencim yine de dersten yararlanabilir mi?

İlerlet ailesi olarak hem eğitmenlerin hem de öğrencilerin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak birincil önceliğimiz. Bu sebeple, derslerin daha interaktif ve verimli geçmesi adına, her bir dersi minimum 2 ve maksimum 6 öğrenci ile sınırlı tuttuk. Almak istediğiniz ders bu sınırların altında ya da üstünde ise, ilgili dersin eğitmen sayfasından yeni sınıf açılması talebinde bulunabilirsiniz. Eğitmenler, verimliliği düşürmeyeceği kanısında oldukları sürece, bu sınırların altına ve üstüne çıkabilme özerkliğine sahiptirler.

DERS İPTALİ VE İADE

Dersim neden ertelendi/iptal edildi?

Öncelikle dersinizin neden iptal edilmiş ya da ertelenmiş olabileceğine bakalım:

1) İlgili dersin sayfasında eğitmen tarafından verimliliği arttırmak amacıyla belirlenen minimum sayının altında katılım sağlandıysa, eğitmen dersi yeterli katılımın sağlanacağı başka bir tarihe ertelemek durumunda kalabilir. Bu durumda eğitmen derse kayıt yaptırmış olan öğrenci ve velilere dersin neden ertelendiği ve hangi tarihte yapılmasını planladığını duyurmakla yükümlüdür. Bildirimleri almak için lütfen sisteme kayıtlı güncel bir e-mail ve telefon numaranız bulunduğundan emin olun.

2) Teknik bir aksaklık, planlı olmayan ve/veya acil durumlar sebebiyle eğitmen derse katılamamış olabilir. Bu durumda eğitmen, mümkün olan en kısa süre içinde derse kayıt yaptıran öğrenci ve velilere gerekli açıklamayla birlikte geribildirimde bulunmakla yükümlüdür. Bu durumda ders öğrenciler için de mümkün olan bir sonraki tarihe ertelenir.

Her iki durumda da tüm öğrenci ve velilerimizin ücret iadesi ve ders telafi hakları saklıdır.

İptal olan dersin iadesini nasıl alabilirim?

İptal olan ya da ertelenen dersinizin yeni belirlenecek tarihini beklemek istemiyor ya da ödediğiniz ücreti iade almak istiyorsanız ders kaydınızı/aboneliğinizi bir sonraki ders gününden en geç 24 saat önce silebilir ya da bize Canlı Destek ya da iletişim kanallarımızdan ulaşarak iade talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ücret iadesi dışında İlerlet’te ayrıca size farklı telafi seçenekleri de sunulmaktadır:

1) Kaydınızı ilgilendiğiniz başka bir derse/sınıfa aktarma (oluşturmuş olduğunuz tüm profiller için geçerlidir).

2) Diğer derslerde kullanabileceğiniz, en az ödediğiniz ücret tutarında, indirim kuponu alma.

BİLDİRİMLER

Neden bildirim alıyorum?

İlerlet’te yalnızca ders saati yaklaşan görüşmeleri kaçırmamanız adına ve ders saati ve tarihinizde yapılan değişiklikler ya da eğitmenin katılımcılara özel olarak yaptığı duyurularla alakalı bildirim alırsınız.

Bildirimler sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur ve sistemde kayıtlı bir e-mail adresiniz ve telefon numaranız olduğu taktirde size iletilir. Bildirimlerinizi ayrıca ilerlet.com üzerinden canlı olarak da görüntüleyebilirsiniz.

İlerlet size bildirim yoluyla reklam, kampanya, promosyon ya da spam göndermez.

Çok fazla bildirim alıyorum. Bildirimleri nasıl iptal edebilirim?

İlerlet’te bildirimleri olabildiğince kendi içinde sınıflandırmaya ve gerekli olmadığı durumlarda size rahatsız etmemeye özen gösteriyoruz. Buna rağmen çok fazla bildirim aldığınızı düşünüyor ya da bildirim tercihlerinizde değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorsanız sisteme kayıtlı iletişim bilgilerini güncelleyebilir ya da Canlı Destek ve iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Dikkat! Bildirim almamayı tercih ettiğiniz taktirde, derslerinizle akalı planlı veya plansız gerçekleşen değişiklikleri, ertelenen ve iptal edilen dersleri, ders hakkında yapılan duyuruları takip etme konusunda sorumluluk tamamen size ait olacaktır.