Code your future!

Kodlamanın Temeli Algoritma

Bu sayfa 200 kez görüntülendi
12 Price: 14 TL (Per Session)
  • Language Turkish
  • Classroom Count 2-10
  • Student Age 7-12
  • Course Type Multi-Day
  • Course Length 40 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

Algoritma kodlama ve yazılım geliştirme sürecinin temelidir. Erken yaşta algoritma oluşturma becerisi, çocuklarda yazılım geliştirme alanında daha iyi ilerlemelerini ve günlük hayatta karşılaşabilecekleri problemlere daha hızlı ve doğru kararlar verebilmelerini sağlar. Algoritma oluşturma becerisini kazanacakları bir ders içeriğidir.

Algoritma Nedir? sorusundan eğitime başlanacaktır. Algoritmanın tanımı ve günlük hayatta nerelerde karşılaştığımızdan bahsedilecektir. Örnek algoritma uygulamaları yapılacaktır. Kod yazmadan görevler üzerinden öğrenciler kendi algoritmalarını yazabileceklerdir. Her öğrenci farklı hızlarda öğrendiği için görevi tamamlayan öğrencilere daha karmaşık yeni görevler verilecektir. Görevler oyun niteliğinde olup içlerinde ödüller yer alacaktır. Eğitim sonunda bütün öğrenciler görevlerin hepsini tamamlamış olacaktır. Ardından akış diyagramları öğrenilecek ve akış diyagramları ile ilgili uygulamalar yapılacaktır.  Derste çoğunlukla ekran paylaşımı ile gösterip yaptırma, problem çözme, gözlem, soru cevap öğretim yöntemleri kullanılacaktır. Çevrim içi ders avantajından dolayı öğrenciler sorularını anında eğitmene yönelterek cevap alabileceklerdir. Dersler eğlenceli geçecektir. Uygulamalı etkinliklerin bazıları kağıt üzerinde bazıları code.org uygulaması kullanılarak yapılması planlanmıştır.

 

Bu ders içeriği yazılım alanına ilgisi olan, algoritmanın mantığını kavramak isteyen öğrenenlere yöneliktir.

Öğrencilerin temel algoritma öğrenerek, bir problemle karşılaştıklarında bu temel yapıyı kullanarak algoritmalar oluşturabilme ve bu algoritmaları bir programlama dili ile gerçekleştirebilme becerisini edinmiş olacaklardır.

Merhaba ben İpek Öğretmen! Öğretim Teknolojileri, Web Tasarım ve Kodlama, SEO, Grafik Tasarımı alanlarında çalışmalar yapmaktayım. Çeşitli kurumlarda İçerik Geliştirme Uzmanı, Web Tasarım Sorumlusu, Eğitim Teknoloğu olarak görev yaptım. Şu an ise Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Eğitime gönül vermiş genç bir öğretmen olarak bu bilgi ve deneyimlerimi İlerlet platformu aracılığıyla değerli öğrencilerimle paylaşmak istiyorum.
Demir AKTÜRKÇE – 10 August 2021
İpek hocamıza çok teşekkür ederiz. Dersin içeriği çok zengin ve faydalıydı.
Seyfi Cem Kubat – 14 August 2021
derse ilk başta biraz ön yargım vardı fakat dersin başından sonuna kadar oğlumun dikkatlice izlediğini fark ettim. Gerçekten çocukların ilgilisini çekebilecek bir ders hocamıza teşekkür ederiz.
SİBEL KOPTUR – 18 August 2021
Ders özetinde de yazıldığı gibi çocuklarımızın bu yaşlarda algoritma düşüncelerini geliştirme ve daha hızlı kararlar alabilmesini sağlayacak tarzda bir ders içeriği olmuş. Kızımın bu derse olan ilgilisini inanılmaz derece de fark ediyoruz ve dersin devam ettiği her durumda burada olacağız. Teşekkür ederiz İpek Öğretmenim.
Ari Kayaalp – 20 August 2021
çocuklarıma faydalı olabileceğini düşündüğüm için dersi aldım ve gayet memnunum. Faydalı bir ders.
Demir AKTÜRKÇE – 10 August 2021
İpek hocamıza çok teşekkür ederiz. Dersin içeriği çok zengin ve faydalıydı.