Every Picture Tells A Story

24 Price: 30 TL (Per Session)
  • Language English
  • Classroom Count 2-6
  • Student Age 10-13
  • Course Type Multi-Day
  • Course Length 30 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

Hayatınızda hiç size ait içinde sizden parçalar olduğu bir hikaye yazdınız mı?

 Bundan daha önemlisi bunu İngilizce olarak yaptınız mı ?  

Bir resme baktığınızda onun bize bir hikaye anlatabileceğini hiç düşündünüz mü ? 

Hep beraber bu resim üzerinde beyin fırtınası yapıp , fikir alışverişi yaptıktan sonra kendi hikayenizi İngilizce yazmaya ne dersiniz ?

Her seansımızda ilginç resimlerle İngilizce konuşma ve yazma becerilerimizi geliştireceğiz ve atölye çalışmasını sonunda kendinize

ait bir hikaye kitabınız olacak.

Öğrenilen dilde yaratıcı konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek. Katılımcılaraın öğrendiği yabancı dili etkili bir şekilde kullanmasını sağlamak Katılımcıların yabancı dilde konuşma ve yazma becerilerini ürünler ortaya koyarak geliştirmek. Eleştirel düşünmeyi sağlamak. İşbirliği içinde hareket edebilme. Katılımcıların İngilizce dilinde yirmibirinci yüzyıl becerileri eşliğinde Öğrenilen dilde hikaye oluşturabilme ve yazma. Sınıf yapısı 3 ile 10 kişilik gruplardan oluşur. Ders başlamadan katılımcılara o haftaki resim gönderilir. Derse başlamadan önce not alınabilecek defter ve kalem olmalıdır. Ders öğretmenin resim hakkında başlangıç sorularıyla başlar. Sonrasında katılımcılar fikirlerini beyan ederler, sonrasında fikir tartışmaları ile devam eder. Ortaya herkesin hemfikir olduğu bir hikaye çıkar ve onun üzerinden hikayeler yazılır.

Every picture tells a story  atölye çalışması  yabancı dilini belli bir seviyeye taşımış A1 ve üzeri seviyelere sahip olanlar içindir. Konuşma ve yazma becerilerini  daha da üst seviyeye taşımak, öğrendiği dilde somut bir ürün ortaya koyabilmeyi  ve eleştirel düşünebilmeyi, yorumlayabilmeyi geliştirmek ve grup etkinliğini yapmak isteyenler için idealdir.

Yabancı dil konuşma becerileri gelişecek

Yabancı dilde yazma becerileri gelişecek

Eleştirel düşünmeyi öğreneceğiz.

Her esere farklı açılardan bakabilmeyi öğreneceğiz.

Hikaye yazmayı öğreneceğiz.

2002 yılından bu yana özel okullarda görev yapmaktayım.Şu anda zümre başkanı olarak görev yapmaktayım. İlkokul,ortaokul ve lisede çalıştım. Yabancı dil öğretiminde eğitim teknolojilerinin yeri ile ilgili çalışmalar yaptım. Bunların eğitimlerini verdim. Öğrencilerimle yabancı ülkelerden mektup arkadaşliğı projeleri yaptım ve halen bu projeleri dünyanın çeşitli ülkelerinden partner ile beraber yürütüyorum. Yabancı dilin hayatın her anında olması ile geliştirdiğim Everyday English projesini yürütüyorum. 2019 yılında Uluslararası Ortaokullar programı Myp eğitimi aldım. 2021 yılı İlk yıllar programı PYP eğitimini tamamladım. Kodlama eğitimleri ve android uygulamaları oluşturma ile ilgili eğitimler veriyorum. Şu anda konuşma ve yazma becerilerinin geliştirilmesine yönelik Every picture tells a story projesini yürütüyorum.Classdojo mentorlüğü yapıyorum.Yabancı dili bir hayat becerisi olarak öğretiyorum. Dili yaparak ,yaşayarak konuşarak geliştirmeye yönelik atölye çalışmaları yapıyorum. Özellikle belli bir seviyeye gelmiş ve yabancı dilin tadını çıkarmayı isteyen gruplarla konuşma,beyin fırtınası,eleştirel düşünme,ve hikaye yazma alanında grup etkinlikleri yapmaktayım.
ZÜLBİYE TATLIEŞME – 03 April 2021
Hayallerimdeki ders diye düşünüyorum.Çok keyif aldım .Öğretmenime çok teşekkür ediyorum...
Barış CANER – 23 April 2021
çok güzeldi çok faydalı oldu