Çeviri Yaparak İngilizce ÖĞREN!

39 Price: 30 TL (Per Session)
  • Language Turkish
  • Classroom Count 2-6
  • Student Age 7-12
  • Course Type Multi-Day
  • Course Length 40 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

Derslerimiz boyunca öğrenci çeviri yapmayı öğrenecek, okuduğunu anlayacak ve yeni kelimeler öğrenecek

1- Belirlenen hikaye kitabı bölümlere ayrılarak öğrenci ile beraber okunup çevirisi yapılır. 

2- Çeviri süresinde karşılaşılan bilinmeyen kelimeler not aldırılır.  

3- İngilizce edatlar ve yardımcı fiillerin öğrenimi sağlanır.

4- Çeviri yaparken hangi kısımlara odaklanılması gerektiği bilgisi verilir.

 Öğretim şekli: Dersin başlarında öğrenciye yardımcı olmak amacıyla çeviri öğretmen tarafından yapılır. Daha sonra öğrenci aktif konuma geçer. 

Öğrencinin dersten önce yapması gerekenler 1- Ezber kelimeler için 'kelime defteri' hazırlanmalı 2- Sözlük mutlaka olmalı, dijital veya klasik yazılı sözlük kullanılabilir.

Daha önce İngilizce dersi görmüş her öğrenci için uygundur. 

1- Çeviri yapma teknikleri 

2- Kelime ezberi 

3- Yardımcı eklerin öğrenimi

4- İngilizce cümlelerini anlayabilme 

İhtiyaç duyulması halinde öğrenciden yeni öğrenilen kalıplar ile çalışma yapması istenir. Ders bitiminde, bir sonraki metinde bilinmeyen kelimeler ezber olarak verilir. Sınıfın ilerleme düzeyine bağlı olarak gruplandırılacak olan metinleri, öğrencinin derse gelmeden okuması ve anlaması ödev olarak verilir.

İngilizcede öğrenme okuduğunu anlamak ile başlar. Kitaplar bu konuda bize önemli katkılar sağlar. Nitekim konuşmanın yazıya dökülmüş halidir. Bu yüzden bol bol okuma yapmalı ve kelime ezberine önem vermeliyiz.

İlk-orta ve lise eğitimlerimi Kocaeli'de tamamladım. Sosyoloji bölümünü %100 İngilizce olarak bitirdim. Lisans eğitimim boyunca Sosyoloji-Felsefe ve İngilizce özel dersleri verdim. Lisans eğitimimi başarıyla tamamladıktan sonra devlet okullarında ve özel sektörde İngilizce öğretmeni olarak çalıştım. Lisans eğitimimde 'Aile Sosyolojisi' dersini aldıktan sonra Aile Danışmanlığına ilgi duydum. Şuan da aynı zamanda Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisansı yapıyorum. Belirli günler Darıca'da Aile Danışmanlık Merkezinde gönüllü olarak hizmet vermekteyim. Yeni şeyler öğrenmeyi ve öğrendiklerimi öğrencilerime aktarmaktan çok keyif alıyorum. Son olarak, günümüzde her alanda karşımıza çıkan İngilizce dilini öğrenmekten uzak duran ve ön yargı ile yaklaşan herkesi dersime davet ediyorum.

Bu eğitim sistemini yaklaşık olarak 100 öğrenci ile tamamladık. Bu öğrenci grubu 14-62 yaş aralığıydı. Öğrenmenin daha güç olduğu ileri yaş gruplarında bile, kelime ezberleme ve çeviri geliştirmede önemli gelişmeler kaydettik.