BİREBİR LGS DERSİ (KAREKÖKLÜ İFADELER)

Bu sayfa 470 kez görüntülendi
0 Price: 50 TL (Per Session)
  • Language Turkish
  • Classroom Count 2-2
  • Student Age 12-14
  • Course Type One-time
  • Course Length 50 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

8. sınıf Matematik dersinde bulunan Çarpanlar ve Katlar konusunun işleneceği bir kurstur.

Bu kursumuz 7. sınıftan 8. sınıfa geçmiş öğrencilerimize yönelik bir kurstur. Bu kursumuzda Kareköklü İfadeler konusu işlenecektir. Kurs müfredatı aşağıda gösterilmektedir.  Bu derste öğretmenimizin çözeceği temel ve yeni nesil sorular, öğrencimizin çözeceği ödev soruları bulunmaktadır.

1- Tam Kare Olan Pozitif Sayıları Karekök Dışına Çıkartma

2- Tam Kare Olmayan Sayıların Karekökünü Tahmin Etme

3- Tam Kare Şeklinde Olmayan Pozitif Sayıların Karekök Dışına Çıkarılması

4- Karekök İçine Alma

5- Kareköklü Sayılarda Sıralama

6- Kareköklü İfadelerde Çarpma İşlemi

7- Kareköklü İfadelerde Bölme İşlemi

8- Kareköklü Sayılarda Toplama ve Çıkarma İşlemi

9- Kareköklü İfadeyi Doğal Sayı Yapma

10- Ondalık Kesirlerin Karekökünü Alma

11- Gerçek (Reel) Sayılar

7. sınıftan 8. sınıfa geçen öğrencilere yöneliktir.

Bu kursumuzda öğrencilerimiz temel sorularla birlikte soruların nasıl yapıldığını öğreneceklerdir.  Bırakılan ödevler ile birlikte temel sorular pekiştirilecektir. Konu sonunda çözülecek olan  yeni nesil soru tarzları ile birlikte yeni nesil soruların nasıl çözüldüğünü öğreneceklerdir.

Her konunun ardından öğrencimizin çözeceği ödev soruları LGS Kareköklü İfadeler 2022 ders fasikülünde bulunmaktadır.

2018-2020 yılları arasında eğitim danışmanlığı yaptım. Matematik ve Geometri dersi üzerine 8 yıldır Online ( Uzaktan Eğitim ) ve yüz yüze şeklinde TYT-ALES-DGS-KPSS sınavları düzeylerinde dersler vermekteyim. Bu dersler üzerine sorular yazmaktayım. İşlediğimiz online ve yüz yüze derslerimizde öğrencilerimizi dersten koparmamak üzerine sorular sorarak ve öğrencimizin derse aktif bir şekilde katılmasını sağlayarak dersler vermekteyim. Öğrencilerimize ayda bir işlediğimiz konular ile ilgili Mini Sınavlar yaparak öğrencilerimizin eksik konuları tarafımızdan öğrenilmeye çalışılmaktayım. Eksik olarak öğrenilen veya görülen konular tekrar anlatmaktayım. Öğrencilerimizin eksik konuları en alt düzeye indirilmeye çalışılmaktayım.. Amacım matematiği öğrencilerimize sevdirerek öğrencilerimizi istenilen düzeye çıkarmak olacaktır. Son olarak unutmayalım ki; derslerin online ( uzaktan eğitim) veya yüz yüze olmasını önemli değildir. Önemli olan biz eğitmenlerin ders esnasında öğrencilerin konstrasyonunu en üst düzeyde tutmak ve asıl amacımızın onları eğitmek olduğunu unutmamaktır. Bunun için elimden geleni yapacağıma siz öğrencilerimize ve değerli velilerimize söz veriyorum. Şuan Var Olan Kitaplarım ve Konu Fasiküllerim: 1- ALES-TYT-DGS-KPS-DGS PROBLEMLER KONU ANLATIMI 2- ALES-DGS-KPSS SAYISAL MANTIK KONU ANLATIMI 3- ALES MİNİ DENEMELERİ 2021 4- TYT-ALES-DGS-KPSS RAKAM VE SAYMA SAYILARI KONU FASİKÜLÜ 5- TYT-ALES-DGS-KPSS DOĞAL SAYILAR KONU FASİKÜLÜ 6- TYT-ALES-DGS-KPSS TAM SAYILAR KONU FASİKÜLÜ 7-TYT-ALES-DGS-KPSS TEKLİK- ÇİFTLİK KONU FASİKÜLÜ 8- TYT-ALES-DGS-KPSS POZİTİFLİK- NEGATİFLİK KONU FASİKÜLÜ 9- TYT-ALES-DGS-KPSS ARDIŞIK SAYILAR KONU FASİKÜLÜ 10- TYT-ALES-DGS-KPSS ASAL SAYILAR KONU FASİKÜLÜ 11- TYT-ALES-DGS-KPSS FAKTÖRİYEL KONU FASİKÜLÜ 12- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS ÜÇGENDE EŞLİK VE BENZERLİK KONU FASİKÜLÜ 13- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS SAYI BASAMAKLARI KONU FASİKÜLÜ 14- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS BÖLME-BÖLÜNEBİLME KONU FASİKÜLÜ 15- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS ASAL ÇARPANLARA AYIRMA KONU FASİKÜLÜ 16-AYT POLİNOMLAR KONU FASİKÜLÜ 17- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS EBOB-EKOK KONU FASİKÜLÜ 18-TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS DOĞRUDAN AÇI KONU FASİKÜLÜ 19- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS ÜÇGENDE AÇI KONU FASİKÜLÜ 20-TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS RASYONEL SAYILAR KONU FASİKÜLÜ 21- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS BASİT EŞİTSİZLİKLER KONU FASİKÜLÜ 22- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS AÇILAR KONU FASİKÜLÜ 23-TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS MUTLAK DEĞER KONU FASİKÜLÜ 24-TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS ÜSLÜ SAYILAR KONU FASİKÜLÜ 25- ALES SAYISAL 5'Lİ DENEME 2021 26-TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS KÖKLÜ SAYILAR KONU FASİKÜLÜ 27- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS ÇARPANLARA AYIRMA VE ÖZDEŞLİKLER KONU FASİKÜLÜ 28- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS DENKLEM ÇÖZME FASİKÜLÜ 29- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS ORAN-ORANTI FASİKÜLÜ 30- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS İŞLEM FASİKÜLÜ 31-TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS MODÜLER ARİTMETİK FASİKÜLÜ 32- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS PERMÜTASYON-KOMBİNASYON FASİKÜLÜ 33- TYT-AYT-ALES-DGS-KPSS OLASILIK FASİKÜLÜ